Stres, depresja i zaburzenia psychiczne

żółtaczka wszczepienna

Nie ulega wątpliwości, że współczesne choroby nie należą do łagodnych, a radzenie sobie z ich skutkami nie jest łatwe. Wbrew pozorom to nie choroby fizyczne we współczesnym świecie są najgroźniejsze. W dwudziestym pierwszym wieku nie istnieje gorsza choroba niż ta związana z psychiką. Ból, a także ograniczenia wynikające z choroby da się zrozumieć i z czasem przyzwyczaić. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy chora jest psychika i nasz umysł. Choroby te nie są fizycznie bolesne, ale mają dramatyczne konsekwencje, ponieważ uniemożliwiają nam sprawne panowanie nad własnym ciałem i umysłem. Schizofrenia to jedno z bardziej znanych zaburzeń psychicznych.

Jego istota jest niezwykle destruktywna, gdyż chwieje całą osobowością. Rozdwojenie jaźni i życie na pograniczu dwóch światów potrafi doprowadzić do obłędu. Leczenie chorób psychicznych jest niezwykle uciążliwe i trudne do przewidzenia. Stosowanie leków psychotropowych nierzadko prowadzi do kolejnych zaburzeń, zwłaszcza tych związanych z hormonami. Obecnie najpopularniejszą chorobą psychiczną jest depresja – dotyka ona ludzi niezależnie od wieku czy sytuacji finansowej. W ostrych fazach prowadzić może do całkowitej destrukcji, czyli samobójstwa. Chcąc jej uniknąć należy za wszelką cenę skoncentrować się na pozytywnych aspektach naszego życia, docenianiu tego co posiadamy i z kim spędzamy czas.

Jeśli posiadamy zbyt stresującą pracę, warto ją zmienić, ponieważ żadne pieniądze nie są warte zrujnowanego życia, pozbawionego sensu.