Zaburzenia erekcji i niskie libido

Wśród wielu chorób cywilizacyjnych nie sposób pominąć tych związanych z seksualnością człowieka. Nigdy wcześniej nie było bowiem w historii tylu problemów z zajściem w ciążę, a także tak często spotykanych problemów z seksualnymi aspektami życia człowieka. Powodem tego stanu rzeczy jest między innymi rewolucja seksualna ostatnich lat.

Wszechobecna erotyka w telewizji, prasie czy życiu codziennym powoduje niejednokrotnie zmianę w sposobie myślenia. Podobnie problem wygląda z łatwym dostępem do pornografii. Wielu seksuologów podkreśla fakt, iż nadmiar tego rodzaju filmów prowadzi do problemów z erekcją.

W umyśle bowiem tworzony jest wyidealizowany, nierealny obraz kobiety, który w zderzeniu z rzeczywistością znacząco utrudnia współżycie płciowe. Choroby związane z zaburzeniami erekcji i niskie libido mają swoje źródło w psychice mężczyzny i to właśnie od niej należy rozpocząć leczenie. Wizyta u seksuologa i psychologa może być niezwykle pomocna.

Niekiedy do problemów z niskim libido przyczynia się sytuacja zawodowa i stres w pracy. Z tego powodu zanim sięgniemy po środki farmaceutyczne, należy się zastanowić czy nie warto dokonać innych zmian w naszym życiu. Chcąc wrócić do pełni sprawności seksualnej należy nie tylko zwalczać objawy, ale przede wszystkim dążyć do wyeliminowania przyczyny naszych problemów.

Pod żadnym pozorem nie można ignorować objawów i wstydzić się naszego problemu, dlatego jeśli zaobserwujemy niepokojące sygnały, należy udać się niezwłocznie do specjalisty.