Nadciśnienie tętnicze – naturalne leczenie


żółtaczka szczepienia

Rozwój cywilizacji doprowadził nie tylko do poprawy materialnej wielu ludzi, ale niestety także do rozprzestrzenienia się wielu chorób cywilizacyjnych. Nadciśnienie tętnicze jest jedną z częściej spotykanych chorób i dotyczy osób niemal w każdym wieku. Powodem jest nie tylko szybkie tempo życia, ale bardzo często stres i niewłaściwe odżywianie. Chcąc zachować zdrowie powinniśmy zadbać przede wszystkim o nasze serce. Nadciśnienie tętnicze może doprowadzić w przyszłości nawet do zawału, więc nie powinniśmy go ignorować. Nieleczone choroby prowadzą często do znacznie poważniejszych powikłań, które są znacznie trudniejsze w leczeniu. Jak zatem pokonać nadciśnienie tętnicze? Nie ulega wątpliwości fakt, że sport to zdrowie.

Z tego powodu należy zadbać o minimum ruchu każdego dnia. Początkowo dłuższy spacer będzie w pełni wystarczający, a z upływem czasu i wzrostem formy możemy spróbować biegania. Pozytywne skutki uprawiania sportu odczujemy bardzo szybko. Nadciśnienie można jednak leczyć jeszcze dodatkowo odpowiednią dietą. Przede wszystkim należy unikać spożywania dużych ilości tłustych mięs i kiełbas, które nierzadko prowadzą także do innych chorób serca jak miażdżyca. Ponadto wielu lekarzy zaleca w przypadku wystąpienia nadciśnienia rzucenie palenia i zaprzestanie spożywania alkoholu. Z codziennej diety należy usunąć także nadmiar soli i ograniczyć jej spożycie do niezbędnego minimum.

Co w takim razie powinny spożywać osoby z nadciśnieniem? Dieta powinna być obfita w potas, który znajduje się między innymi w świeżych warzywach i owocach.

Komentowanie wyłączone.