Choroby weneryczne

http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/meningokoki/1 żółtaczka a

Dynamiczny rozwój współczesnej kultury odbił swoje piętno także na seksualności ludzi. Coraz częściej bowiem nawet w reklamach spotyka się sceny luźno związane z seksem bądź jego aspektami. Przesycenie erotyką w mediach, a także wzorce kulturowe z zachodu, doprowadziły do zmian w postrzeganiu seksu. Obecnie nie jest on jednoznacznie kojarzony z miłością. Konsekwencje swobody seksualnej można niestety odczuć w bardzo nieprzyjemny sposób.

Mowa oczywiście o chorobach wenerycznych, których występowanie jest coraz bardziej powszechne. Najbardziej znane choroby z tej grupy to kiła, rzeżączka czy chlamydioza. Chcąc ich uniknąć należy przede wszystkim ograniczyć liczbę kontaktów seksualnych z nieznajomymi osobami do minimum lub całkowicie ich unikać. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie prezerwatyw, które minimalizują ryzyko infekcji. Sporą część chorób wenerycznych da się wyleczyć, ale nie ulega wątpliwości fakt, iż jest to uciążliwe, a w przyszłości ryzyko zachorowania jest większe.

Zdając sobie sprawę z tego jakie konsekwencje niesie z sobą przygodny seks, należy bardzo starannie i niezwykle ostrożnie wybierać partnerki i partnerów. Niejednokrotnie bowiem kilka minut przyjemności może przerodzić się w wielomiesięczną chorobę weneryczną. Uniknąć zachorowania można także poprzez regularne dbanie o higienę miejsc intymnych. Pomimo, iż choroby weneryczne są często spotykane to można łatwo ich uniknąć. Wystarczy zachować zdrowy rozsądek i odpowiedzialne podejście do seksu.