Czy farmakologia ma szansę nadążyć za chorobami?

Aquafresh Ultimate White hepatitis C czyli żółtaczka hcv powoduje krwawienie z przełyku

Kiedy jesteśmy chorzy pierwsze, co zwykle robimy po wstępnej diagnozie, to sięgnięcie po lek, który ma nas wydobyć z tego niekomfortowego położenia. W przypadku zwykłego przeziębieni, czy grypy sprawa jest prosta i nie potrzebujemy porady lekarza. Wystarczy udać się do najbliższej apteki, której pracownik doradzi nam jakiś specyfik pomagający w walce z naszą dolegliwością. Gorzej jest w sytuacji chorób bardzie złożonych, niebezpiecznych i niewystępujących tak powszechnie. Wtedy jesteśmy zmuszeni udać się do specjalisty, a on zleci szereg kilka badań i na podstawie otrzymanych wyników postawi diagnozę i wypisze receptę na lek. Tak dzieje się w przypadku jednostek chorobowych znanych i powszechnych, których leczenie za pomocą środków farmakologicznych jest możliwe. A co w przypadku gdy sytuacja ma się inaczej?

Istnieje wiele chorób na których lekarstwa nadal nie wynaleziono. Problem powiększa się jeszcze bardzie, gdy uświadomimy sobie, że mamy do czynienia z ciągłym powstawaniem nowych jednostek chorobowych oraz odkrywaniem nowych odmian już istniejących. Wtedy pozostaje nam tylko pokładać nadzieję, że naukowcy ciężko pracują nad opracowaniem leku i opartej o niego skutecznej terapii.

Wielkie koncerny farmaceutyczne posiadają olbrzymi potencjał badawczy, zaplecze techniczne oraz środki by zapewnić nam ochronę, ale prowadzą walkę z przeciwnikiem który nie próżnuje, poza tym ludzie zdaję się wcale nie pomagać. Pomysł na to by zacząć dbać o zdrowie pojawia się zazwyczaj dopiero w momencie wystąpienia pierwszych problemów. Producenci leków starają się jak mogą tworzyć produkty skuteczne w walce z chorobami cywilizacyjnymi oraz, ze zbierającymi wielkie żniwo ofiar w krajach trzeciego świata, epidemiami. Jednak gdyby tę walkę mogły wygrać , to ich istnienie stałoby się niepotrzebne. Taki stan im jednak na razie nie grozi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *