Otyłość, czyli nadmiar węglowodanów i tłuszczów

wzw typu b czyli żółtaczka żółtaczka pokarmowa

Większość chorób jest o tyle trudnych do przewidzenia, gdyż ich objawy nie zawsze są widoczne. W przypadku otyłości dość szybko możemy zobaczyć, iż nasze zdrowie nie jest najlepsze. Otyłość bowiem zawsze wiąże się z chorobą.

W niektórych przypadkach jest to kwestia nieprawidłowej funkcji tarczycy, a zwłaszcza jej niedoczynności. To jednak przypadłość rzadka i ciężka w leczeniu. Stosuje się wówczas duże ilości jodu.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób ze zdrową tarczycą. Problemem, który prowadzi do otyłości może być nadmiar jedzenia, pokarm niskiej jakości, pozbawiony witamin i minerałów, a także niewłaściwy styl życia. Nadwaga to jednak nie tylko problem wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia, gdyż to ono jest najważniejsze i najbardziej narażone na konsekwencje.

Do czego prowadzi otyłość, jeśli jej nie próbujemy zwalczyć? Przede wszystkim są to choroby serca, a także stawów, które nie zawsze wytrzymują zbyt duży nacisk ciała. Z otyłością nie należy walczyć jedynie za pomocą dostępnych na rynku suplementów. Tego typu środki mogą wspomagać odchudzanie, ale stosowane bez dodatkowych zmian w naszym jadłospisie nie dadzą wyraźnych efektów.

Należy przede wszystkim ograniczyć spożycie smażonych i tłustych dań, a także zapomnieć o słodyczach i produktach z wysokim indeksem glikemicznym. Ponadto wskazana jest aktywność ruchowa, początkowo spacery czy jazda na rowerze w zupełności wystarczą. Pozbywając się nadwagi będziemy nie tylko lepiej wyglądać, ale poprawimy także samopoczucie.