Miażdżyca, choroba wieńcowa i inne problemy z sercem

żółtaczka szczepienia

W wielu przypadkach osoby młode są przekonane o tym, iż problemy z sercem pojawiają się w podeszłym wieku i to on jest główną przyczyną choroby. W rzeczywistości jednak starzenie się serca nie ma tak dużego wpływu na jego stan jak styl życia, który prowadzimy.

Duża ilość alkoholu, tłuste jedzenie, a także brak ruchu, który występuje u osób pracujących w biurze prowadzi do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Najbardziej spotykane zaburzenia to właśnie choroby serca, takie jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, co w perspektywie dłuższego czasu prowadzi do zawału, który może skończyć się śmiercią.

Co jednak zrobić w przypadku, gdy zmiana stylu życia nie jest łatwa? Osoby młode nierzadko mają spore problemy ze sprawnością fizyczną, dlatego należy uważać z radykalnymi zmianami. Rozpoczynając ćwiczenia należy pamiętać o rozgrzewce, a także umiarze.

Zbyt intensywny wysiłek fizyczny niejednokrotnie jest gorszy niż jego brak. Chcąc zadbać o serce powinniśmy stopniowo wdrażać kolejne zasady zdrowego stylu życia.

Początkowo wystarczą regularne spacery na świeżym powietrzu, a także zmiana diety. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie życia bez tłustego jedzenia, warto zapoznać się z innymi olejami spożywczymi, gdyż niektóre z nich nie tylko są nieszkodliwe dla zdrowia, ale wręcz przeciwnie pomagają w leczeniu.

W sytuacji, gdy mamy zdiagnozowaną chorobę serca należy pamiętać o tym, aby regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi.