Anoreksja i bulimia gorsze od nadwagi?

zapalenie watroby typu b

Otyłość niewątpliwie stanowi poważną dolegliwość, która może skończyć się zawałem serca bądź trwałym uszkodzeniem stawów kolanowych. Z otyłością należy walczyć i długotrwale zaplanować odchudzanie. Warto jednak nie zwlekać z decyzją o pozbyciu się zbędnych kilogramów i rozpocząć zrzucanie kilogramów w momencie pojawienia się nadwagi. Utrzymując w normie właściwą masę ciała unikniemy ryzyka zachorowania na wiele innych chorób.

Co jednak zrobić w przypadku, gdy zbyt szybko tracimy na wadze? Trzeba bardzo mocno uważać na to, aby nie przesadzić z odchudzaniem. Wiele osób, a zwłaszcza kobiet w momencie gdy wpadnie w wir zrzucania nadwagi, zapominając o zdrowym rozsądku nie poprzestaje nawet w momencie gdy ciało osiąga swoją optymalną wagę. Dalsze odchudzanie może prowadzić do takich przypadłości jak anoreksja, która nierzadko wiąże się z bulimią. Wstręt do jedzenia jest najczęściej spowodowany ciężką dolegliwością w psychice osoby, która do tego stopnia nie akceptuje swojego ciała, że cały czas dostrzega nadwagę.

Często będąc już bardzo szczupłym osoby cierpiące na anoreksję odczuwają dalszą potrzebę odchudzania się. Zjawisko to należy leczyć psychiatrycznie ponieważ, to właśnie w umyśle tkwi zaburzenie w samoocenie. Nadmierne wychudzenie może doprowadzić w skrajnej sytuacji do śmierci, a zazwyczaj kończy się na wielu chorobach. Brak dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów wraz z posiłkiem skutecznie osłabia.

Osoby te są zatem bardzo słabe i mniej odporne na inne choroby.